AGF Tarsus’a çıkarma yaptı

Güncelleme 24 Eylül 2022, 20:31

Mersin İnternet Gazetecileri Derneği’nin (MEİGDER) ev sahipliğinde Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Yönetimi’nin katılımıyla düzenlenen ‘Mersin Buluşmaları’ sürüyor. 7 il ve 4 ilçeden gelen gazeteciler, buluşmanın ikinci gününde gezdikleri kadim kent Tarsus’a hayran kaldı.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) çatısı altında bulunan AGF üyesi başkan ve temsilcilerin Mersin’deki ikinci günü, Doraman Otel’de sabah saatlerinde kahvaltı etkinliğiyle sürdü. Kahvaltının ardından MEGİDER Yönetim Kurulu üyeleriyle toplantı yapan AGF Yönetimi, mesleğe ilişkin sorun ve çözümleri masaya yatırdı. Güç birliği içinde neler yapılacağının tartışıldığı toplantının ardından devam eden etkinliğe Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş de katılarak gazetecilerle bir süre sohbet etti.

TARİH KOKAN TARSUS’U GEZDİLER
Toplantıdan sonra AGF ve MEİGDER yönetiminden oluşan gazeteci heyeti, tarihi ve turistik alanlarıyla öne çıkan Tarsus ilçesine düzenlenen özel gezi programına katıldı. Tarsus’ta öncelikle Hıristiyanlarca kutsal kabul edilen St. Paul Kuyusu ile St. Paul Kilisesi gezilirken ardından Makam-ı Danyal Cami ziyaret edildi. Gazetecilere eşlik eden bir rehber de bu kutsal mekanlarla ilgili olarak bilgiler verdi. Heyet daha sonra Tarsus Şelalesine giderek güzel havanın tadını çıkardı. Burada bol bol hatıra fotoğrafı çeken gazeteciler renkli görüntüler oluşturdu. Tarsus gezisinin ardından otele geri dönen gazeteciler düzenlenen akşam etkinliğinde gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

“ETKİNLİKLERİMİZ VERİMLİ GEÇTİ”
MEİGDER Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, Mersin Buluşmalarının ikinci günü ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “Isparta, Burdur, Antalya, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye illerimiz ile 4 ilçemizden Mersin’e gelen meslektaşlarımızla buluşmamız sürüyor. İlk gün Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’i ziyaret ettik. Bugün sabah saatlerinde ise AGF Genel Başkanımız Gaye Coşkun ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte istişare toplantısı yaptık” dedi. Misafir gazetecilerle birlikte daha sonra Tarsus’u gezdiklerini hatırlatan Başkan Şehitoğlu, toplantı ve etkinlerin oldukça verimli geçtiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu