Acının fotoğrafı,, kardeşliğe dönüştü.

Güncelleme 11 Nisan 2023, 13:52

Mersin Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketinden en fazla etkilenen illerin başında gelen Adıyaman ile kardeş şehir oldu .Kardeş şehir olma kararı Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin Nisan ayı toplantısında oy birliğiyle kabul edildi.

CHP Genel Merkezinin deprem bölgesindeki çalışmaları kapsamında Adıyaman’da koordinasyon sorumluluğunu üstlenen CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi örnek bir karara imza attı . Başkan Vahap Seçer ,Nisan ayı meclis toplantısında alınan kararla Adiyaman ile kardeş şehir olduklarını açıkladı. Karar mecliste oy birliği ile alınırken, Başkan Seçer sosyal medya hesabından bu anlamlı ve örnek davranışı “Belediye Meclisimizde oy birliğiyle alınan kararla Adıyaman ile Mersin kardeş şehir oldu. Hayırlı olsun. Depremde büyük acılar yaşayan Adıyamanlı kardeşlerimizin her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Yaralarımızı birlikte saracağız, acılarımızı paylaşacağız.” sözleriyle duyurdu.

Bir süre önce koordinasyonunu üstlendiği Adıyaman’a giden CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in AKP’li Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ile sıcak ve samimi pozları “Felaket Birleştirdi” başlığı ile basına yansımış, her iki belediye başkanını bu tavrı kamuoyunda büyük takdir toplamıştı .

Başa dön tuşu