MEZİTLİ BELEDİYESİ VE LİONS SOSYAL MERKEZİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Güncelleme 10 Haziran 2024, 11:32

Mezitli Belediyesi ve Lions Kulüpleri Birliği iş birliğiyle hayata geçirilen Mezitli Belediyesi Lions Sosyal Merkezi’nin açılış töreni, coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.Eğitim, kültür ve sosyal faaliyetler alanında hizmet sunacak eser Mezitli’ye kazandırıldı. Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, “Birlikte çalışarak, dayanışma ve ortak amaçlar doğrultusunda nasıl büyük işler başarabileceğimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Mezitli Belediyesi olarak, toplumumuzun her kesimine dokunacak, her yaştan insanımıza fayda sağlayacak projeler üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer’in göreve geldiği ilk günden itibaren büyük hassasiyetle yaklaştığı sosyal destek projesi olan Mezitli Belediyesi ve Lions Sosyal Merkezi büyük bir coşku ile açıldı. Merkezde eğitimden kültüre, sağlıktan sosyal faaliyetlere kadar birçok alanda hizmet sunulacak.Ayrıca çocuk gündüz bakım evi olarak da halka kazandırılan merkezde; depremzede vatandaşlara ve halka ayrılan özel alanlarda üretim yapma imkânısunulacak. Aynı zamanda satış yapabilecekleri alanlarda yer alacak.  Merkezde, çocuklar güvenle vakit geçirebilecek, gençler kendilerini geliştirebilecek, yaşlılar sosyalleşebilecek ve tüm Mezitli halkı çeşitli aktivitelerden faydalanabilecek.Açılış törenine, CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, Defne Belediye Başkanı Av. Halil İbrahim Özgün, Mezitli halkı, yurtdışından ve farklı şehirlerden katılan çok sayıda Lions Kulüpleri Birliği üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, merkezin toplumsal birlikteliği ve dayanışmayı artıracağını belirtti. Lions Kulüpleri Birliği temsilcileri de toplum hizmetine olan katkılarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Başa dön tuşu