Güncelleme 23 Şubat 2024, 15:26

Seçim kampanyası gezilerine Adanalıoğlu, Homurlu ve Gündoğdu mahalleleri ziyaretleri ile devam eden Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; ilçede değişimin sürmesi, Mersin’in çağ atlaması, halka dokunan hizmet ve projelerin de artarak sürmesi için 31 Mart seçimlerinde hem kendisine hem Büyükşehir Adayı Serdar Soydan’a destek istedi.

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, beraberinde Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ve parti yetkilileri ile birlikte Adanalıoğlu, Homurlu ve Gündoğdu mahallelerini ziyaret etti, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Her yaştan vatandaşın sıcak ve yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Gültak, Akdeniz ve Mersin’de hizmet, proje ve yatırımların sürmesinin yanı sıra özellikle barış, huzur, kardeşlik ve güven ikliminin sürmesi için 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde vatandaşlardan destek istedi. Renkli anların yaşandığı ziyaretlerinde Başkan Gültak, Arap Alevi kültüründe önemli bir yeri olan “Eid El-Şağbani” dolayısıyla Adanalıoğlu Mahallesi’nde hrisi kaynatan kadınlarla buluşarak dev kazanda pişirilen hayır yemeğini karıştırdı.

“Gençlerimize yeni bir spor tesisi kazandıracağız”

Adanalıoğlu ziyaretinde halka hitap eden Başkan Gültak, bölgeye kısa zamanda birçok hizmet ve yatırımı kazandırdıklarının altını çizdi. Problemlerin de büyük kısmını çözdüklerini kaydeden Başkan Gültak, “Bölgede bulunan bir spor sahamız var. Yıllarca o saha birileri tarafından gasp edilmişti. Mahkemeye verdik, takip ettik, bulduk ettik ki arazi üretelim, spor sahası yapalım. Şu an artık Spor Toto’nun ihale aşamasına geldi. Adanalıoğlu’nda yaşayan gençlerimizin çok güzel bir spor tesisi olacak” dedi.

“Sahilde 25 yıl boyunca biriken çöpleri kaldırdık”

Bir önceki yerel seçimlerin ardından göreve gelir gelmez Adanalıoğlu sahilinde 25 yıl boyunca biriken çöp ve atık sorununu çözdüklerini de hatırlattığı konuşmasında Başkan Gültak; “Bu adeta bir çevre katliamı, bölge sakini olan sizlere de yapılan büyük bir haksızlık ve hakaretti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu