BAŞKAN SEÇER, GÜLNAR VE MUT KURS MERKEZLERİNDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN AİLELERİYLE BULUŞTU

Güncelleme 21 Şubat 2024, 17:58

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir tarafından düzenlenen ‘Veli Buluşması Etkinliği’ne katılım sağlayarak Büyükşehir’in kurs merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi.

 

Gülnar’da ve Mut’ta gençler, kadınlar ve yaş almışların faydalanabileceği bir merkeze ihtiyaç olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Sosyal Yaşam Merkezi’ne ihtiyaç var. Bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Mersin’de yaşayan tüm gençler için hayatın her alanında faydalanabilecekleri projeler yaptıklarını aktaran Seçer, Büyükşehir Belediyesi olarak onların eğitimlerini çok önemsediklerini söyledi. Seçer, “Mersin merkezde öğrenci ücreti 1 TL. Bu Türkiye’nin hiçbir yerinde yok ama Mersin’de var. Çünkü Mersin’de öğrencilerin Vahap Amcası, başkanları var. 10 numara öğrenci kenti Mersin” diye konuştu.

Gülnar’da açtıkları yurdun tam dolu olduğunu söyleyen Başkan Seçer, Gülnar’ı tercih edenlerin sayısının arttığını belirtti. Başkan Seçer, Gülnar’da okuyan öğrencilerin okuma salonu isteği olduğunu ve onu da yerine getireceklerini söyleyerek, “Kocaman bir okuma salonu; kafe gibi bir yer ihtiyaçları olduğunu söylediler. Onu da sizlere gerçekleştirme sözü veriyorum” ifadelerini kullandı.

31 Mart seçimlerinin ardından farklı partilerden seçilecek olan belediye başkanlarına da seslenen Seçer, “Hangi partiden olursa olsun 5 yıllık süreçte ilçe belediye başkanları benimle iletişimini münasebetini iyi kurduğu sürece herkesle bir abi, kardeş, arkadaş gibi olurum. Sakın oy varsa hizmet var zannetmeyin. Geçen Cumhurbaşkanımız böyle bir kelam etti ama ben katılmıyorum, kusura bakmasın. Oy verenler de sağ olsun vermeyen de sağ olsun” diye konuştu

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu