Güncelleme 10 Şubat 2024, 12:49

Kentte düzenlediği etkinliklerle hem kültürel farkındalık yaratan, hem de Mersinlilerin kültür ve sanatla iç içe olmasını sağlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Kent Konseyi ve Mersin’e Değer Katanlar Kurulu iş birliği ile ‘Sivil Toplumun Sesi Çok Sesli Korosu’nu kurdu.

 37 STK, kurum ve kuruluşu temsilen 61 koristin yer aldığı koro, ilk etkinliklerini Yenişehir Belediyesi Nikâh ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

 Mersinlilerin kültür ve sanatla iç içe olması için düzenlediği etkinliklerle kültürel farkındalık oluşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Kent Konseyi ve Mersin’e Değer Katanlar Kurulu (MEDEKA) iş birliği ile ‘Sivil Toplumun Sesi Çok Sesli Korosu’nu kurdu. 37 STK, kurum ve kuruluşu temsilen 61 koristin yer aldığı koro, ilk etkinliklerini Yenişehir Belediyesi Nikâh ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

 Koro şefliğini Mersin Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Duygu Deniz Demirel’in, metin yazarlığını ve sunumunu Baha Sadık Akıner’in üstelendiği koro ilk gösteriminde; ‘Mersin Marşı’‘Yemen Türküsü’‘Drama Köprüsü’‘Vardar Ovası’‘Deriko’‘Hayat Bayram Olsa’ gibi sevilen parçaları seslendirdi. Zaman zaman sanatseverlerin de eşlik ettiği etkinlik, dinleyicilerden tam not aldı.

 Etkinliğe; Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü, Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, Mersin Kent Konseyi ve MEDEKA kurul üyelerinin yanı sıra, çok sayıda Mersinli sanatsever katıldı. Etkinlik bitiminde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü, Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, Koro Şefi Duygu Deniz Demirel’e plaket ve çiçek takdim etti.

 Özdülger: “Sivil Toplumun Sesi Çok Sesli Korosu, kıymet verdiğimiz bir çalışma”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü, Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, Koro Şefi Duygu Deniz Demirel’e plaketini takdim ederken yaptığı konuşmada, “Siz değerli katılımcılarla muhteşem bir koro izledik. Sivil Toplumun Sesi Çok Sesli Korosu, bizim çok önemsediğimiz ve kıymet verdiğimiz bir çalışma. Biz bu işe büyük bir heyecanla başladık. Ne kadar da doğru adım attığımızı görüyoruz” dedi. Sivil Toplumun Sesi Korosu’nun, Mersin’e Değer Katanlar Kurulu (MEDEKA) ve Mersin Kent Konseyi’nin ortak çalışması olduğunu belirten Özdülger, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu