Başkan Yılmaz, Anneler Günü’nü Kutladı

Güncelleme 12 Mayıs 2023, 16:08

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Dünyada anne sevgisinin yerine konabilecek başka bir değer olmadığını belirten Başkan Yılmaz;  “Fedakârlığın, merhametin, sabrın ve karşılıksız sevginin timsali olan annelerimizi bir gün değil, hergün sevelim ve kıymetini bilelim” dedi.

“Annelerimiz, gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir” diyen Başkan Yılmaz; “Türk milletinin zor zamanlarında ve nice kahramanlık destanlarında; fedakâr ve cefakâr anneler ile onların yetiştirdiği kahraman evlatlarının izi vardır. Bizler, başımızın tacı annelerimize layık evlatlar olduğumuz sürece aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Annelere verebileceğimiz en güzel hediye, sağlıkla, huzurla, mutlulukla ve güven içinde yaşayabilecekleri bir dünya. Bu duygu ve düşüncelerle; başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin ve anne adaylarının Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Türk toplumunun temel taşının aile olduğunu belirten Başkan Yılmaz, ailedeki sevgi ve güven ortamının mutlu bireylerin yetişmesi açısından önemli olduğuna vurgu yaparak; “48 branştaki Teknik ve Mesleki Eğitim kurslarımız (TORTEK), psikolojik ve sosyal danışmanlık hizmeti verdiğimiz Kadın ve Çocuk Danışma Merkezimiz, Kariyer Merkezimiz, ücretsiz düzenlediğimiz kültür, sanat, spor kurslarımız ve birçok projemizle kadınlarımızın yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Çünkü biz büyük bir aileyiz.  Kadınlara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu düşünüyoruz. Gelecek nesillere daha güzel bir Toroslar, Mersin ve Türkiye bırakacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu