Jandarma Özel Harekat Ekibi, Adıyaman’da Depremden 160 Saat Sonra Bir Çocuğu Enkazdan Kurtardı

Güncelleme 13 Şubat 2023, 13:36

Bitlis’ten, arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere Adıyaman’a giden Bitlis Jandarma Özel Hareket (JÖH) Tabur Komutanlığı görevlileri, 10 yaşındaki Aysima Baltacı’yı depremden 160 saat sonra enkazdan sağ çıkardı.
Bitlis Valiliğinden açıklamasına göre, “asrın afeti” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Adıyaman’da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
Adıyaman’da görevlendirilen Bitlis JÖH Tabur Komutanlığı görevlileri, Yavuz Selim Mahallesi’ndeki Miraç Sitesi’nin enkazında arama ve tespit çalışması yürüttü.
Ekiplerin çalışmaları sonucunda depremden 160 saat sonra enkazdan kurtarılan 10 yaşındaki Aysima Baltacı, ambulansla hastaneye götürüldü.
Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Bitlis Sağlık Müdürlüğü UMKE ekiplerince Adıyaman’da kurulan sahra hastanesini ve farklı noktalarda hizmet veren acil müdahale ünitelerini ziyaret etti, sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

 

Jandarma Arama Kurtarma Ekipleri 155. Saatte Hüseyin’i Kurtardı

Öte Yandan Jandarma Arama Kurtarma ekipleri, Cebrail Mahallesi`ndeki bir apartmanın enkazında, depremin 155. saatinde zihinsel engelli olduğu belirtilen Seferoğlu`nu kurtardı.

Sağlık personeline teslim edilen Seferoğlu, tedavi altına alındı.

Başa dön tuşu