’12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ programı düzenledi

Güncelleme 13 Mart 2023, 12:17

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın katılımıyla, İstiklal Marşımızın Kabulünün 102. yıl dönümünü kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programı Mersin Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda “Mehmet Akif” konulu sinevizyon gösterimi yapıldı, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptığı programda Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu oratoryo gösterisi sergilendi.
Vali Pehlivan ve protokol üyeleri tarafından Mehmet Akif Ersoy konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından ‘Mehmet Akif Ersoy’ konulu fotoğraf sergisinin gezilmesiyle program sona erdi.

Programa; Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Cumhuriyet Başsavcı V. Nebi Kutgöz, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Mezitli Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener, kurum müdürleri ve amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Başa dön tuşu