10. Uluslararası Soli Güneş Festivali Muhteşem Kortejle Başladı

Güncelleme 20 Haziran 2022, 12:01

Mezitli Belediyesi’nin bu yıl 10’uncusunu düzenlediği, Mersin’in en kapsamlı ve büyük buluşması olan Uluslararası Soli Güneş Festivali’nin tanıtımı için kortej gerçekleştirildi.

Türckhopper Motosiklet, Support 1923, RedWarriors, Redrovos, Aşk-ı Bisiklet, Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Mezitli Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu, Mersin Bisikletli Kadınlar, Akdeniz Bisiklet Topluluğu, Zirve Dağcılık, Deli’den Bixe Profesyonel Extreme, MesinOffroad Kulübü, Mersin Bisiklet Derneği, Mersin Motosiklet Spor Kulübü üyeleri ve çok sayıda vatandaş bisiklet ve klasik araçları ile katıldı. Mezitli Belediyesi önünden başlayarak Mersin’in caddelerini turlayan festival korteji, renkli görüntülere sahne olurken, Türk Bayrağı ve üzerinde 10. Uluslararası Soli Güneş Festivali logosunun bulunduğu bayraklar ve rengarenk balonlar katılımcılar tarafından Mersin caddelerinde dalgalandırıldı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da eşi Sembol Tarhan ile birlikte korteje katılan klasik bir araca binerek, Mersin halkını selamladı.
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden Forum Alışveriş Merkezi’ne ulaşan kortejde bulunan dans ekibi de zumba gösterisi gerçekleştirdi. Alışveriş merkezinde bulunanlar gösteriye ve festival kortejine yoğun ilgi gösterdi. Başkan Tarhan gösterileri ilgiyle izleyen vatandaşları Soli Güneş Festivaline davet etti.
24, 25, 26 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek ve 3 gün sürecek festivalin tanıtımının yapıldığı ve yaklaşık 20 kilometre boyunca devam eden kortej vatandaşların yoğun alkış ve sevgi gösterileri arasında festival alanına ulaştı.

Coşku festival alanında da devam etti. Çeşitli ikramların yapıldığı alanda, DJ Ozan’ın müzikleri eşliğinde korteje katılanlar dans ve halaylarla coşkuyu doruğa taşıdı.
GÜNEŞ FESTİVALİ ÇAĞDAŞLIK RÜZGÂRI ESTİRECEK
Burada yaptığı konuşmada katılım gösteren herkese teşekkür eden Başkan Tarhan, “Siz değerli dostlarımızın desteği ile festivalimiz büyümeye devam ediyor. 10. Soli Güneş Festivalimiz, 24 Haziran Cuma günü gündüz etkinlikleri ile başlayacak. Saat 16.00’de açılış ve katılımcı stantların tanıtımı yapılacak. Yine her sene olduğu gibi festival alanında çeşitli stantlar kurularak, güneş enerjisi firmaları ve yenilenebilir enerji sistemleri üzerine projelerde bu stantlarda yer alacaktır. 24 Haziran akşamı ise 21.00’da, muhteşem bir konser müzikseverleri bekliyor. Pop müziğin sevilen ismi Funda Arar şarkılarını on binlerce Mersinlinin oluşturduğu koro ile birlikte söyleyecek. 25 Haziran Cumartesi günü gündüz etkinliklerimiz devam edecektir. Akşam saat bu kez gençlerin büyük heyecanla beklediği Emir Can İğrek şarkılarını Mersinliler için söyleyecek. Herkesi Mersin’in en büyük ve en kapsamlı buluşması olan 10. Uluslararası Soli Güneş Festivaline bekliyoruz” dedi.

Başa dön tuşu