Krom atıkları Deliçay’ı tehdit ediyor
Mersin Sondakika

Krom atıkları Deliçay’ı tehdit ediyor

Toroslar İlçesi Musalı-Darısekisi Şahinpınarı mevkiindeki maden ocağına ait krom atık havuzu aşırı yağışlar nedeniyle çöktü. Atıklar Deliçay deresine karıştı. Çevre felaketinden korkuluyor!..
Bu haber 2022-01-14 16:34:52 eklenmiş

Toroslar İlçesi Musalı-Darısekisi Şahinpınarı mevkiindeki maden ocağına ait krom atık havuzu aşırı yağışlar nedeniyle çöktü. Atıklar Deliçay deresine karıştı. Deliçay üzerinde kurulu MMK Madenciliğe ait krom madeninde vahşi depolama yapılan atık havuzunun aşırı yağan yağmurlarla çökmesi ve hemen yanından geçen Deliçay deresine karışması olası çevre katliamının yaşanmasına yol açacak. Bu konuda Deliçay üzerinde bulunan yerleşim yerleri ve özellikle denize birleşen noktada üreticilerin yeşillik yıkadıkları bilinmesine rağmen hiçbir uyarının yapılmaması dikkat çekti. Krom atıklarının Deliçay deresinden Akdeniz’e karıştığı belirlendi. Kansorejen maddelerin bol bulunduğu krom atıklarının dereye ve Akdenize karışmasının çevre feleketine yol açacağı öne sürüldü. Bölge halkı söz konusu çökmelerin depremden kaynaklandığı söylentileri ile kandırılmak istendiklerini de iddia ettiler…

Mersin Valiliğinlin çevre feleketine yol açacak krom atık havuzunun çökmesi ve Deliçay deresine karışmasıyla ilgili açıklama yapması da bekleniyor.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Copyright © 2022 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder