Miting öncesi çıkarma yaptılar
Mersin Sondakika

Miting öncesi çıkarma yaptılar

CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Veli Ağbaba ile CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç, partinin “Milletin Sesi” başlığıyla 4 Aralık Cumartesi günü Kemal Kılıçdaroğlu’nun düzenleyeceği miting öncesinde Mersin’e gelerek adeta çıkarma yaptı.
Bu haber 2021-11-30 19:17:26 eklenmiş

Hazırlıkları yerinde görmek için kente gelen heyet CHP İl Binası’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, Mersin milletvekilleri, il ve ilçe başkanları, il ve ilçe belediye başkanları katıldı. Burada açıklama yapan İl Başkanı Adil Aktay, Mersin’de, tarihi bir dönemecin eşiğinde olunduğunu söyledi.  Ülkeyi ağır bir ekonomik krize, büyük bir yönetim kaosuna sürüklemiş olan iktidara, 4 Aralık Cumartesi günü, çıkış kapısını göstereceklerini söyleyen Aktay, “Uçuruma doğru yuvarlanmakta olan bu ülkeyi kurtarabilecek tek güç, milletin iradesidir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, milletin iradesinden kaçanlara, milletin sesini duyurmak için meydanlara çıkıyor. 4 Aralık günü,  milletin sesi Mersin’den öyle bir yükselecek ki, milletin iradesinden kaçılamayacağını herkes görüp anlayacak” dedi.

“NE ZAMAN KONUŞSA DÖVİZ YÜKSELİYOR”

Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise, ülkenin 2018 yılından beri ekonomik bir krizin içinde olduğunu belirterek, “Bu kriz birkaç ay önce söylenmiş sözlerle ya da yapılmış işlerle gelmiş değil. Dönem dönem yaşanan kur şoklarıyla beraber Türkiye bu ağır krizin içine gömüldü. Pandemiyle beraber kriz buhrana dönüştü” dedi. İktidarın, Bu krizden ülkeyi çıkarmak için imkânı ve siyasi iradesi olmadığını öne süren Salıcı, “Sürekli bir kadro değişikliği içerisindeler. Merkez bankası başkanını değiştiriyorlar, döviz tekrardan yükseliyor. Para piyasası üyelerinim değiştiriyorlar, döviz yine yükseliyor, benim faizle problemim var diye konuştukça Erdoğan, döviz yine yükseliyor. Dün sabah döviz kuruna baktık, akşam tekrar baktık ki yükselmiş. Ne oldu acaba diye sorduk, aslında sormaya gerek yok, Tayyip Bey konuşmuş. Tayyip Bey ne zaman konuşsa bu ülke yoksullaşıyor. Tayyip Bey ne zaman konuşsa bizim cumhuriyet dönemi boyunca dişimizden tırnağımızdan arttırdığımız malımız mülkümüz, ortaya koymuş olduğumuz milli servetimiz azalıyor, yabancılara kelepir bir pazar haline gelen bir Türkiye ile karşı karşıya kalıyoruz” ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

Bu gidişe bir dur denmesi gerektiğini söyleyen Salıcı, “Türkiye’de artık simit yarım satılıyor, ekmek bayat satılıyor, halk ekmek kuyruklarının önünde yağmurun altında insanlar saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyor. Allahtan CHP’li belediyeler var, pandemi sürecinde vatandaşımıza nasıl sahip çıktıysa, bugün de önümüzdeki kış döneminde de CHP’li belediyeler vatandaşımızın yanında olacaktır” diye konuştu. Türkiye’nin hızlı bir şekilde erken seçime gitmesi gerektiğinin altını çizen Salıcı, “Bu ülke savaşlar gördü, darbeler gördü, ekonomik krizler gördü ama bu ülke hiçbir zaman bu kadar yoksullaşmadı, hiçbir zaman bu kadar sorunlarla karşılaşmadı. 3 yıldan beri devam eden bu krizi çözme iradesi AKP’de yok. O zaman sandık bir an önce vatandaşımızın önüne gelsin, vatandaş tercihini kullansın” dedi.  “Türkiye’yi 2002 yılında kimseye sormadan erken seçime götürenler, bugün erken seçim isteyenleri hain diye suçluyorlar” diyen Salıcı,  “Bir zamanlar simit çay hesabı yaparak iktidara gelenler, yoksullukla mücadele edeceğiz, yolsuzlukla mücadele edeceğiz diye iktidara gelenler bugün bize 2 kilo et yemeyin de yarım kilo yiyin, bir kilo domates almayın 2 tane alın zaten sağlığa yararlıdır diye tavsiyede bulunuyorlar, gerekirse soğan ekmek yeriz diye tavsiyede bulunuyorlar. Bu ülkede birileri soğan ekmek yiyecek, doğru. Ama önce o ülkeyi yönetenler yiyecek vatandaşa dönüp soğan ekmek yeme tavsiyesinde bulunmayacak. Sizin yapmış olduğunuz yanlışların bedelini 83 milyon soğan ekmek yiyerek ödemeyecek” şeklinde konuştu. CHP’nin milletin sesini Mersin’den duyuracağını aktaran Salıcı, “Güçlü bir seçim çağrısı yapmak için, tüm Türkiye’ye ülkenin içinde bulunduğu koşulları anlatmak, çözüm önerilerimizi söylemek ve Milletin sesini tüm Türkiye’ye duyurmak için 4 Aralık Cumartesi önemli bir miting yapacağız. Neden erken seçime ihtiyaç olduğunu Mersin’den haykıracağız” diyerek sözlerini tamamladı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

MERSIN
Copyright © 2022 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder