Emzirme Haftası etkinliklerle kutlandı
Mersin Sondakika

Emzirme Haftası etkinliklerle kutlandı

Mersin Üniversitesi İçel Sağlık Yüksekokulu, 1-7 Ekim Emzirme Haftası’nı düzenlediği söyleşiler ve fidan dikimi etkinliği ile kutladı.
Bu haber 2021-10-11 15:36:25 eklenmiş

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Öğr. Gör. Dr. Aslı Eker’in koordinatörlüğünde İçel Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümü tarafından, “Uzmanlar ile Anne Sütü ve Emzirme Hakkında Söyleşi” programı düzenlendi. Daha sonrasında etkinlikler çeşitli söyleşilerle devam etti. Söyleşi programı ilk olarak 5 Ekim Salı günü Ebe-Hipnoemzirme Uygulayıcısı Naz Sergek’in “Hipnoemzirme Anne ve Uzman Deneyimi” başlıklı söyleşisi ile başladı. Daha sonrasında, 6 Ekim Çarşamba günü Ebe-Emzirme Danışmanı Elif Yılmaz “Prematürite ve Emzirme” başlıklı söyleşiyi gerçekleştirdi. Program, 8 Ekim Cuma günü Emzirme Danışmanı Uzman Merve Yener’in “Ev Ziyareti Süreci” konulu söyleşisi ile sona erdi. Düzenlenen etkinlikler, İçel Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Gözde Gökçe İsbir, Ebelik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencilerinin katılımlarıyla, “Her Çocuk Bir Fidan” sloganı ile 35 adet fidanın MEÜ Çiftlikköy Kampüsü içerisinde belirlenen alana dikilmesi ile sona erdi.

MEÜ İçel Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, etkinliklerin düzenlenmesindeki destekleri için üniversite Rektörlüğüne, İçel Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gözde Gökçe İsbir’e, Ebelik Bölümü öğretim elemanlarına, engin bilgi ve deneyimleri ile bizi aydınlatan uzmanlara, annelere,  öğrencilere ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleriYazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder