Yılın enleri sahiplerini buldu
Mersin Sondakika

Yılın enleri sahiplerini buldu

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında “Yılın En'leri” yapılan ödül töreni ile sahiplerini buldu.
Bu haber 2021-10-11 15:29:08 eklenmiş

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından düzenlenen ‘Yılın Enleri’ ödül töreni Yenişehir Belediyesi Nikah Salonunda yapıldı.
Törene, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Spor Şube müdürü Vedat Akyar, Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş, Mersin Büyükşehir, merkez ve ilçe belediye temsilcileri, antrenör ve başarılı sporcular katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş,  “Malumunuz amatör spor bir cefa işidir. Bu cefayı hep beraber çekiyoruz ve katlanıyoruz. Bu oluşumda amatör müsabakaların oynanmasında, hizmetlerin yerine getirilmesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinin yanında elbette belediyelerin büyük desteklerini görüyoruz. Belediyelerin  desteği olmadan amatör spor yaptırmak, yapmak ve yaşatmak çok zor. Onun için her dönem bize destek sağlayan belediye başkanlarına ve tabiki göreve geldiği günden bugüne Amatör spora, sporcuya, tesisleşmeye ve gençler için verdiği büyük mücadele için Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürümüz sayın Ökkeş Demir’e teşekkür ediyorum. Önemli olan profesyonel sporun gölgesinde kalan amatör sporu biraz daha tanıtmak ve geniş kitlelere yaymaktır” dedi.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdür Ökkeş Demir ise yaptığı konuşmasında “İlimizde yaşayan çocuklarımızı ve gençlerimizi obeziteden, hareketsizlikten, madde bağımlılığından kurtarmak adına elimizden geleni yapıyoruz. Bunu yaparken de bu gençlerimizi eğitim, kültür, spor, sanat ve sosyal anlamda hayata kazandırmak. Sporcularımızda ilimizi ve ülkemizi, uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil ediyor. Sporcularımız bununla yetinmeyip çok daha iyisini yaparak, arkalarından gelen yeni nesle rol model oluyorlar. Başarıyı gören çocuklarımız onları örnek alıp geleceğin şampiyonları olma yolunda hızla ilerliyorlar. Gençlerimizin hayallerine yol ve yön veren bir kurum olduğumuzu her platformda dile getiriyorum. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak üzerimize düşen vazifenin farkındayız. Göreve ilk başladığımda yaptığım bir araştırmaya göre Mersin’de 0-35 yaş aralığı 750 bin genç nüfus olduğunu öğrendim. Bir şehirde genç nüfus sayısı nüfusun yarısına denk geliyorsa bu ilde her şeyi yapabiliriz. Bizim bu genç nüfusumuzun enerjisinin kaybolmaması için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından ulusal ve uluslararası şampiyonalarda dereceye giren sporcu ile amatör spora katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar ile basın mensuplarına ödülleri veril


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleriYazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder