MEİGDER Başkanı Şehitoğlu kent yöneticilerine seslendi
Mersin Sondakika

MEİGDER Başkanı Şehitoğlu kent yöneticilerine seslendi

Mersin İnternet Gazeteciler Derneği (MEİGDER) Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, “İnternet gazeteciliğinin mecrası, eski medyadan farklıdır. Bunca fedakarlığımız karşısında kenti yönetenlerin de bizlere karşı sorumlulukları bulunmaktadır” dedi.
Bu haber 2021-08-30 12:49:36 eklenmiş

MEİGDER Başkanı Şehitoğlu, son günlerde varlıklarının bilinmesine rağmen internet gazeteleri ve gazetecilerinden sanki habersizlermiş gibi davranan kurum ve kuruluşların Basın büro ve merkezlerine ve bunların duyarsızlıklarına göz yumanlara tepki gösterdi. Şehitoğlu, geleneksel eski medyanın yerini alan günümüz yeni medyasında internet gazeteciliğinin önemine dikkat çekti.

Şehitoğlu, internet gazetecilerinin onca fedakarlığı karşısında kenti yönetenlerinde sorumluluklarının bulunduğunu belirtti. Şehitoğlu konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:  “İnternet gazetelerinin, günümüz iletişiminde ne kadar etkin olduğunu, herkesin bırakın bilgisayarlarını, ellerindeki cep telefonlarından anında aldıkları haberlerinden, bilmekteyiz. Güçlü iletişim aracı olarak kullanılan internet gazeteleri, büyük bir sorumluluk altında mesleğin tozunu yutmuş güvenilir gazeteciler tarafından özveri içinde hazırlanmakta ve hızla servis edilmektedir.  Günün her saatinde, dakikasında bir tıkla, internet gazetelerinde ‘Benim ne haberim çıkmış’, ‘etrafımızda neler oluyor?’ gibi haberlere meraklananların, internet gazeteleri arasında nasıl bir sörf yapma tutkunu oldukları da bilinen bir gerçektir. İnternet gazetecileri, gazeteleri aracılığı ile aynı zamanda insanların haber alma özgürlüğüne de hızlı bir şekilde katkı sunmaktadır. Durum böyle iken, Yeni medya olarak anılan İnternet gazetelerinin ve gazetecilerin varlığı ve gücü eski medyadaki bazı kişi ve kurumlarca sabote edilmek istenmektedir. Bu davranışlar kabul edilemez. İnternet gazeteciliğinin mecrası eski medyadan farklıdır. Bunca fedakarlığımız karşısında kenti yönetenlerin de bizlere karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Madem haber denince bir tıkla ulaştığınız internet gazeteleri aklınıza geliyor, o zaman kentimizde yıllarını vermiş gazetecilerin kurdukları, yönettikleri internet gazetelerine de gereken önemin yanında reklam-ilan desteği de vererek sevginizi göstermelisiniz. Ayrıca varlığını bildikleri halde internet gazetelerine sorumsuzca davranan kuruluşlarının basın iletişim merkezlerini de gözden geçirmeli ve uyarmalılar…Mersin halkı ve yöneticileri arasında haber köprüsünü kuran internet gazetecilerin örgütlü çatısı Mersin İnternet Gazetecileri Derneği, hiçbir kişi, kurum ve kuruluşların arka bahçesi olmadan, tarafsız biçimde faaliyetini sürdürmektedir…”

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleriYazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder