Yüzme Bilmeyen Kalmasın
Mersin Sondakika

Yüzme Bilmeyen Kalmasın

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ’Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında Mezitli ilçesine portatif havuz açıldı.
Bu haber 2021-07-27 17:13:25 eklenmiş

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ’Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında Mezitli ilçesine portatif havuz açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında başlatılan Türkiye geneli 2020 yılında 100 adet, 2021 yılında 141 adet toplam 241 adet portatif havuz proje kapsamında yüzme öğretmek için hayata geçti. ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi çalışmalarının daha geniş kitlelere ulaşabilmesi amacıyla Mersin geneli Tarsus, Akdeniz, Toroslar, Mezitli ve Silifke olmak üzere beş ilçede yüzme bilmeyen kalmasın diye portatif havuzlar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü deneyimli Antrenörleri ve Cankurtaranları eşliğinde yüzme eğitimlerine başladı. Proje kapsamında 8-17 yaş arasındaki kız ve erkek öğrenci belirlenen gün ve saatlerde ayrı seanslarda pandemi şartlarına uygun, sosyal mesafeli olacak şekilde Gençlik ve Spor Bakanlığının uygun gördüğü şartlarda yüzme öğrenecek.  Bu bağlamda Mezitli ilçesinde yapılan portatif havuz açılışı Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Spor Hizmetleri Müdürü Osman Yıldızbakan, Mezitli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Tay, Ak Parti Mezitli İlçe Başkanı Zafer Uslu ve MHP ilçe Başkanı Kamil Durmuşoğlu katıldı.

 

5 İLÇEYE PORTATİF HAVUZ

Açılışta konuşan Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında 8-17 yaş arası öğrencilerin beden eğitimi ve spor dersini yüzme öğrenerek değerlendirmeleri amacıyla hayata geçirildi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak önceliğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin hayallerine dokunmak. Çocuklarımıza ve Gençlerimize spor, eğitim ve ahlaklarını geliştirmek, kaliteli antrenman yöntemleriyle sportif etkinliklere katılmalarını sağlayarak fiziksel, ruhsal ve düşünsel gelişimlerine katkıda bulunmak, dostluğu, paylaşmayı, rekabeti yaşayarak öğrenmelerini sağlayıp, topluma kişilik sahibi, sağlıklı, bireyler kazandırmak, bağımlılıkla mücadele ederek zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışmak maksadıyla projemizle öğrencilerimize yüzme öğreteceğiz” şeklinde konuştu.  Bakanlık tarafından gönderilen beş havuzu il genelinde Tarsus, Akdeniz, Toroslar, Mezitli ve Silifke ilçelerine kurarak deneyimli antrenörler ve cankurtaranlar eşliğinde yüzme eğitimlerine başladıklarını kaydeden Demir, “Bugün Merkez Mezitli ilçemize kazandırdığımız havuzumuzun açılışını gerçekleştirdik. Bu bağlamda amacımız Mersin’de yüzme bilmeyen herkese yüzme öğretmek. Portatif havuzlarımız Mersinimize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleriYazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder