“Dünyanın bantını Mersin’de üretmek istiyoruz”
Mersin Sondakika

“Dünyanın bantını Mersin’de üretmek istiyoruz”

Mersin’de bulunan fabrikalarında yıllık 500 ton üretim kapasitesine sahip olarak akrilik koli bandı sektöründe faaliyetlerini sürdüren BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı Nida Beyoğlu Arslan, pandemi döneminde aldıkları riskin sonuçlarını pozitif anlamda gördüklerini belirterek şimdilerde Rusya, Romanya, Almanya, İtalya ve başta Irak olmak üzere Orta Doğu pazarından yoğun talep aldıklarını belirtti.
Bu haber 2021-07-27 15:09:37 eklenmiş

Mersin’de bulunan fabrikalarında yıllık 500 ton üretim kapasitesine sahip olarak akrilik koli bandı sektöründe faaliyetlerini sürdüren BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı Nida Beyoğlu Arslan, pandemi döneminde aldıkları riskin sonuçlarını pozitif anlamda gördüklerini belirterek şimdilerde Rusya, Romanya,  Almanya, İtalya ve başta Irak olmak üzere Orta Doğu pazarından yoğun talep aldıklarını belirtti.


 

 

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, “Gelişmekte olan bölgelerde harcanabilir kişisel gelirde yaşanan artışlar tüketimi artırmakta ve artan tüketim sonucunda ambalaj talebi de yükselmektedir. Bu nedenle ambalaj sektöründe çok iyi fırsatlar bizi bekliyor” dedi. Pandeminin yoğun yaşandığı 2021 yılının ilk 6 aylık sürecinde üretimi durdurmadıklarını ve kapasitelerini daha da artırdıklarını belirten Nida Beyoğlu Arslan, “2021’in ilk 6 ayı bizim için zor bir süreç olsa da her şeye rağmen üretim kapasitemizi bir önceki yılın ilk 6 ayına oranla artırmayı başardık. Tabi burada ihracatın da etkisi çok fazla oldu. Avrupa ülkelerinde pandemiden dolayı üretimin durması ile birlikte bizim gibi firmalara bir fırsat doğdu. Avrupa ülkelerine ürün gönderme fırsatı bulduk, hem ticaret yaptık hem de ürünlerimizin kalitesini yurt dışına da ispatlamış olduk. Yeni girdiğimiz pazarlarda pandemide yaptığımız ihracatlarımızın devamını yine aynı ülkelere gerçekleştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“MERSİN’DEN DÜNYAYA AÇILMAK GURUR VERİYOR”

Türkiye sanayisinin kalbi durumunda olan Marmara havzasının artık neredeyse yüzde yüz doluluk oranına ulaştığını kaydeden Arslan, “Her geçen gün gelişen Mersin sanayisi limanıyla, serbest bölgesiyle Türkiye’nin ikinci sanayi üssü olma yolunda hızla ilerliyor. Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde (MTOSB) şu an 3. bölgedeki inşaat çalışmaları devam ediyor. 2021 yılı içerisinde burada bulunan tüm yatırımların faaliyete geçmesi planlanmakta. MTOSB 3. bölgede yaklaşık 5 bin kişi istihdam edilecek. Ayrıca tüm çalışmaları yapılan ve bakanlık onayı beklenen 4. bölgenin arsa tahsislerinin yapılması planlanıyor. Şu anda MTOSB 4. bölge için 300 başvuru yapıldığını ve yatırım iştahının artarak devam ettiğini gözlemlemekteyiz. Yanı sıra Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde çalışmalar hız kazandı. Bu bölgelerin faaliyete geçmesi ile birlikte Mersin’de toplamda 6 organize sanayi bölgesi faaliyete geçmiş olacak. Bu hem üretim açısından hem de istihdam açısından çok önemli” dedi. “Biz de ambalaj sektöründe akrilik bant üreten bir firma olarak liman kenti Mersin’den dünyaya açılmak konusunda oldukça iddialıyız. 2 yıllık süreçte kat ettiğimiz yola bakacak olursak, çok kısa bir süre içinde dünyanın farklı ülkelerinin bant ihtiyacını neden ülkemizden karşılamayalım?” diye ifade etti.

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleriYazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder