MERSİNDEN GÜNEŞ ENERJİSİ İLE KURUTMA TESİSİ AÇILDI
Mersin Sondakika

MERSİNDEN GÜNEŞ ENERJİSİ İLE KURUTMA TESİSİ AÇILDI


Bu haber 2021-06-10 15:36:53 eklenmiş

Başkan Seçer ve Meral Seçer, Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü ile Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde yapımı tamamlanan ‘Mersinden Güneş Enerjisi İle Kurutma Tesisi’nin açılışını yaptı. İşletmesini Mersinden Kadın Kooperatifi’nin yapacağı tesiste 13’ü mülteci olmak üzere toplam 25 kadın istihdam edilecek.

Savaşın, ekonomik krizin, ülkede yaşanan sıkıntıların öncelikle kadınları etkilediğinden söz eden Başkan Seçer, “Ben bir belediye başkanıyım, bir babayım her şeyden önce bir insanım. Onları çok iyi anlayabiliyorum. Ben ve eşim bu anlayış içerisinde kentimizde yaşanan bu sorunun üstesinden el birliği yapıp nasıl gelebiliriz diye düşündük ve bu düşünce ekseninde bu çalışmaları yapıyoruz” dedi. Uluslararası Göç Örgütü’nün tesisin yapımında kendilerine önemli katkılar sunduğunu söyleyen Seçer, “Bu iş birliklerinin artarak devam etmesini arzu ederiz. Dünyanın hangi köşesinde olursa olsun yaşanan sorunlar bütün insanlığı ilgilendirir” diye konuştu.

Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, doğa dostu tesisin Mersin için önemli bir kazanım olduğuna değinerek, “Doğa dostu bu tesisimizde kurutacağımız meyve ve sebzeler mevsiminde yetiştirilmiş meyve ve sebzeler olup geleneksel yöntemin modernize edilmiş şekliyle kurutularak sofralarımızda yer bulacak. Bu aşamada kurutmak için alacağımız sebze ve meyvelerin teminini kentimizdeki küçük çiftçilerden, kadın çiftçilerden alarak onlara ekonomik olarak katkıda bulunmayı planlamaktayız” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleriYazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder