MECLİSTE HER KONU TARTIŞILDI
Mersin Sondakika

MECLİSTE HER KONU TARTIŞILDI


Bu haber 2021-06-08 22:50:23 eklenmiş

Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran ayı Meclis toplantısında, Mersin’de yapılması planlanan balık çiftlikleri hakkında konuştu. Seçer, “Bodrum’dan kaçtılar buraya çöreklendiler ama bunun Cumhur İttifakı, Millet İttifakı, A partisi, B partisi meselesi yok. Bu hepimizin ortak sorunu. Doğa hepimizin. ‘Ben falanca partinin üyesiyim, benim dönemimde buna müsaade edilmiş’ deyip görmemezlikten gelemeyiz. Haydi başka kapıya. Mersin’den başka kapı mı yok?” diye konuştu.

Mersin limanının genişletilmesi yerine ana konteyner limanı yapılmasının daha doğru bir karar olacağına ilişkin düşüncesini yineleyen Seçer, “Yazık etmeyelim bu kente. Yanlışa yanlışla gitmeyelim. İnatlaşmayalım. Biz buradayız arkadaşlar. Bu kararı veren Ankara’da olanlar, burada uygulayan bürokratlar yarın burada olmayacak. Biz yatırım olmasın demiyoruz. Bakın ikinci liman yerimiz var diyoruz. Daha doğrusu ana konteyner limanı. Bunu yapmayalım. Yazık etmeyelim, günah etmeyelim. Sermaye doymaz” dedi.

Ülke gündemine oturan Marmara Denizi kirliliği konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) yapılan eleştirilerin haksız olduğunu, bundan sadece İBB’nin sorumlu olmadığını vurgulayan Seçer, “25 yıldır CHP’li belediye mi yönetiyordu İstanbul’u? 25 yıldır orada çevre katliamları göz göre göre oldu. Allah aşkına 24 aylık Belediye Başkanını sorumlu tutuyorsunuz. Bu insaflı bir yaklaşım değil” diye konuştu.

Başkan Seçer’in bir önceki Meclis’te veto ederek, yeniden görüşülmek üzere Meclis’e iade ettiği Akdeniz İlçesi, Karaduvar ve Kazanlı Mahallelerine AVES-ATAŞ arası Boru Hattı İşaretlenmesine ilişkin madde ile ilgili Meclis’te ısrar kararı arandı. Karar ısrarında salt çoğunluk sağlanamadığı için ısrar kararı oluşmadı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleriYazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder