MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÇEVRE HAFTASI’NDA FARKINDALIK YARATIYOR
Mersin Sondakika

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÇEVRE HAFTASI’NDA FARKINDALIK YARATIYOR


Bu haber 2021-06-08 10:50:41 eklenmiş

Başkan Seçer, Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Sera Gazı Emisyon Envanteri Raporu Kapanış Toplantısı’na katıldı. Mersin için hazırlanan sera gazı envanterine ilişkin görüşlerini paylaşan Başkan Seçer, “Bu çalışmayla Mersin’e ait sera gazı emisyon miktarı saptanmış oluyor ve iklim değişikliğinin kentimize olan etki düzeyini de belirlemiş oluyoruz” dedi.

İklim krizine karşı çevre dostu belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdikleri projeleri anlatan Seçer, “Belediyecilik beton, asfalt, kaldırım değil. Belediyecilik başta insanı, çevreyi ve canlı varlığı korumaktır. Biz bu anlayışla çalışıyoruz” diye konuştu. Mersin’in güzel ve yeşil bir kent olduğu vurgusuyla çevrenin önemine değinen Başkan Seçer, “Daha güzel bir çevre için her noktayı yeşile büründüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Mersin İli Sera Gazı Emisyon Envanteri Raporu’nu açıklayan Dr. Özge Yılmaz, “2019 yılı faaliyetleri sonucunda Mersin’de 15.3 milyon ton karbondioksit eşleniği salımı gerçekleştiğini hesapladık. Bu Türkiye’deki toplam salınımların yüzde 3’ü kadar” dedi. Toplantının ardından Başkan Seçer, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında açılan ‘Circular II. Ulusal Çevre ve Sanat Sergisi’ni eşi Meral Seçer ile birlikte gezdi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleriYazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder